Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Hráčka rakouského národního týmu má zájem hrát 1. ČSL žen v ČR

Autor Svaz 
Vážení vedoucí družstev 1. ČSL žen 2008 nebo zástupci oddílů,

níže je uveden zájem rakouské hráčky Martiny Lackner o angažmá v 1. České softballové lize žen. Jedná se o hráčku národního týmu Rakouska kde hraje 3. metu a také nadhazuje. Má zkušenosti z italské Seria A2, Nového Zélandu a pohárů ESF.

V případě, že byste měli o její osobu zájem kontaktujte přímo jí na níže uvedeném emailu nebo mě (V. Albrecht).

As you can probably remember I am a righthanded Pitcher, 3rd baseman and 1st baseman. I have played 3 years Serie A2 in Italy now, have played 1 season in Wellington NewZealand and I am on the Austrian Senior National Team since 1998. So last year I've also played for Austria at the EuropeanChampionships in Amsterdam (as a P and 3cool smiley where we finished 6th and I have played for the Superfund Wanderers at the European Cup of Cupwinners in Prague (Krc) (as a 3B - no Errors made the whole tournament) where we also finished 6th.
And I am the assistant coach of the Austrian junior national team this year.
From March until June I will have my last 2 courses at the university of Vienna to finish my sports science studies - this means that I will have to be in Vienna for those 2 courses - probably once a week - I don't have the exact day of my courses but will know them by the beginning of March.

Martina Lackner [martinalackner@hotmail.com]
Re: Hráčka rakouského národního týmu má zájem hrát 1. ČSL žen v ČR
26.03.2020 12:44
From March until June I will have my last 2 courses at the university of Vienna to finish my sports science studies - this means that I will have to be in Vienna for those 2 courses - probably once a week - I don't have the exact day of my courses but will know them by the beginning of March. cotton kurtis wholesale , khaddar shirts , digital print kurtis wholesale , designer kurtis at wholesale price , kurtis wholesale online shopping canada , kurti fabric wholesale
Re: Hráčka rakouského národního týmu má zájem hrát 1. ČSL žen v ČR
16.11.2020 16:25
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.